Analiza potencjału kulturowego gminy Wisznia Mała

Tydzień każdej z miejscowości z terenu gminy Wisznia Mała czy większa współpraca między sołectwami to jedne z wielu pomysłów zaproponowanych przez uczestników pierwszych warsztatów odbywających się w ramach projektu „Kultura na Zakręcie”. 

8 kwietnia w świetlicy wiejskiej w Malinie odbyły się warsztaty diagnostyczne, których celem było wspólne wskazanie potencjału kulturowego gminy Wisznia Mała. Na spotkanie przybyło ok. 20 osób reprezentujących 8 miejscowości – radni, sołtysi, członkowie lokalnych stowarzyszeń oraz mieszkańcy. W warsztatach wziął udział także animator z Narodowego Centrum Kultury – Paweł Kamiński oraz Przewodnicząca Rady Gminy Wisznia Mała – Małgorzata Ottenbreit.

Główną częścią spotkania, które poprowadziła Fundacja Wspierania Rozwoju Lokalnego „Moja Przestrzeń”, była praca w grupach, służąca integracji oraz wspólnym zastanowieniu się nad kulturą w naszej gminie – jej dostępnością, ofertą oraz zaangażowaniem mieszkańców w jej tworzenie.

Już 22 kwietnia o godz. 18.00 zapraszamy na kolejne spotkanie „Kultura na Zakręcie”, które odbędzie się w świetlicy wiejskiej w Ozorowicach. Tym razem tematem warsztatów będzie „Analiza potrzeb kulturowych w gminie Wisznia Mała”. Zapraszamy uczestników poprzednich warsztatów jak i osoby, które chcą dołączyć do udziału w projekcie.

Więcej zdjęć znajdą Państwo w naszej Galerii.

Powiązane artykuły

Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji

ul. Szkolna 1 55-114 Wisznia Mała

71 312 70 76

oksir@wiszniamala.pl