Chór OKSiR


Chór Amicorum
– bo lubimy razem śpiewać

Gdzie słyszysz śpiew, tam wstąp, tam dobre serce mają.
Źli ludzie, uwierz mi, ci nigdy nie śpiewają
J.W. Goethe

Nasz chór śpiewa od 2012 roku. Jesteśmy zespołem 22 osób. Każdy z nas jest inny, śpiewamy różnymi głosami i dzięki tej różnorodności jesteśmy ciekawi i mamy spory potencjał. To co nas wszystkich łączy to po prostu radość śpiewania. Nad poziomem chóru czuwa od samego początku nasz dyrygent Mateusz Franczak. Mateusz zaraża nas pasją do muzyki, trzymania harmonii i „atakowania dźwięków”. Jego zaangażowanie, skupienie na celu i dążenie do perfekcjonizmu powoduje, że nasz chór jest mocno oklaskiwany i uzyskujemy bardzo dobre opinie. Zapraszamy Cię do nas. Poznaj nas i posłuchaj. Jeśli kochasz śpiewać i spotykać się z innymi znajdziesz wśród nas miejsce dla siebie.

Co robimy w chórze?

Uczymy się śpiewać

Z radością przychodzimy na próby w każdy wtorek o godz. 18.00. Dwie godziny zanurzenia się w dźwiękach, harmonii to dla nas oderwanie się od codzienności, wytchnienie. Poznajemy świat muzyki, trenujemy barwę i siłę głosu, uczestniczymy w warsztatach. Co równie ważne uczymy się współdziałania, bycia razem i tworzenia jednego zespołu. Zapewniam, że jest to dla nas czas dobrze spędzony.

Występujemy

Każdy występ jest dla nas wielkim przeżyciem. Przygotowujemy się do niego z wielką uwagą. Śpiewanie dla publiczności uczy nas radzenia sobie z tremą, występowania, buduje pewność siebie i zadowolenie z ciężkiej pracy. Ubarwiamy imprezy gminne, śpiewamy w kościołach i na przeglądach. Oklaski i dobre słowa po koncertach są dla nas wielką radością.

Świętujemy

Obchodzimy wspólnie imieniny, urodziny, śluby, święta. Zawsze znajdziemy czas na życzenia, pyszne ciasta, kwiaty, i chóralne „Sto lat”. Razem wyjeżdżamy na spotkania integracyjne, poznajemy ciekawe miejsca i ciekawych ludzi.

Wspieramy się

Pamiętamy o sobie i pomagamy sobie nawzajem. Lepiej się żyje, kiedy można się spotkać, zarazić energią i uśmiechem innych.

Czekamy na Ciebie !

Nasz repertuar

• Pieśni patriotyczne – Polski Hymn Narodowy, Rota, Modlitwa obozowa, Polonez Trzeciego Maja, Witaj majowa jutrzenko
• Pieśni religijne – Stabat Mater, Maryjo ja Twe dziecię, Barka, Abba Ojcze, Msza polska „Chwalebna”
• Kolędy – Triumfy Króla Niebieskiego, Cicha noc, Z narodzenia Pana,
• Pieśń Gaudeamus igitur

Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji

ul. Szkolna 1 55-114 Wisznia Mała

71 312 70 76

oksir@wiszniamala.pl

Media Społecznościowe