Dwa wydarzenia szachowe za nami

Trzeciego grudnia w Krynicznie odbyła się symultana szachowa Aleksandra Marka Skorupy z młodzieżą oraz VIII Otwarte Mistrzostwa Okręgu Podwrocławskiego w Szachach Szybkich. Wydarzenia zebrały w jednym miejscu szachistów w niemal każdym wieku. W klasyfikacji open zwyciężył Filip Cukrowski, a drugie miejsce zajął Łukasz Butkiewicz z Wiszni Małej.

Symultana szachowa to zawody, w których młodzi zawodnicy mogą zmierzyć się z mistrzem. Aleksander Marek Skorupa, który jest prezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, grał jednocześnie z ponad dwudziestoma młodymi szachistami. Doświadczony zawodnik zwyciężył w prawie wszystkich pojedynkach – jedynie raz przegrał z Michałem Korzeniewskim i raz zremisował. Wszyscy młodzi zawodnicy otrzymali upominki od Aleksandra Marka Skorupy i wójta Jakuba Bronowickiego.

wojt

dzieci

Następnie odbyły się VIII Otwarte Mistrzostwa Okręgu Podwrocławskiego w Szachach Szybkich. Udział w nich wzięły aż 62 osoby, a wśród nich zarówno dorośli, młodzież, jak i dzieci. Startowało kilku utytułowanych mistrzów, ale także zawodnicy z niskimi kategoriami lub bez kategorii. Po siedmiu rundach wygrał Filip Cukrowski z Brzegu Dolnego, a za nim uplasował się Łukasz Butkiewicz z Wiszni Małej. Tytuł najlepszego juniora przypadł Jakubowi Luberańskiemu z klubu Polonia Wrocław.

W ramach turnieju rozegrane zostały także Mistrzostwa Dolnego Śląska Osób Niepełnosprawnych. Tytuł najlepszego juniora przypadł Krzysztofowi Bronowickiemu z Wiszni Małej. Wydarzenie otworzył wójt Jakub Bronowicki. Organizatorami byli: Przemysław Lichwa (Prezes Podwrocławskiego Okręgu Dolnośląskiego Związku Szachowego), Marek Pociejowski oraz OKSiR Wisznia Mała.

Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji

ul. Szkolna 1 55-114 Wisznia Mała

71 312 70 76

oksir@wiszniamala.pl