Dwa wydarzenia szachowe za nami

Trzeciego grudnia w Krynicznie odbyła się symultana szachowa Aleksandra Marka Skorupy z młodzieżą oraz VIII Otwarte Mistrzostwa Okręgu Podwrocławskiego w Szachach Szybkich. Wydarzenia zebrały w jednym miejscu szachistów w niemal każdym wieku. W klasyfikacji open zwyciężył Filip Cukrowski, a drugie miejsce zajął Łukasz Butkiewicz z Wiszni Małej.

Symultana szachowa to zawody, w których młodzi zawodnicy mogą zmierzyć się z mistrzem. Aleksander Marek Skorupa, który jest prezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, grał jednocześnie z ponad dwudziestoma młodymi szachistami. Doświadczony zawodnik zwyciężył w prawie wszystkich pojedynkach – jedynie raz przegrał z Michałem Korzeniewskim i raz zremisował. Wszyscy młodzi zawodnicy otrzymali upominki od Aleksandra Marka Skorupy i wójta Jakuba Bronowickiego.

wojt

dzieci

Następnie odbyły się VIII Otwarte Mistrzostwa Okręgu Podwrocławskiego w Szachach Szybkich. Udział w nich wzięły aż 62 osoby, a wśród nich zarówno dorośli, młodzież, jak i dzieci. Startowało kilku utytułowanych mistrzów, ale także zawodnicy z niskimi kategoriami lub bez kategorii. Po siedmiu rundach wygrał Filip Cukrowski z Brzegu Dolnego, a za nim uplasował się Łukasz Butkiewicz z Wiszni Małej. Tytuł najlepszego juniora przypadł Jakubowi Luberańskiemu z klubu Polonia Wrocław.

W ramach turnieju rozegrane zostały także Mistrzostwa Dolnego Śląska Osób Niepełnosprawnych. Tytuł najlepszego juniora przypadł Krzysztofowi Bronowickiemu z Wiszni Małej. Wydarzenie otworzył wójt Jakub Bronowicki. Organizatorami byli: Przemysław Lichwa (Prezes Podwrocławskiego Okręgu Dolnośląskiego Związku Szachowego), Marek Pociejowski oraz OKSiR Wisznia Mała.

Udostępnij znajomymShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Print this page
Print

Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji

ul. Szkolna 1 55-114 Wisznia Mała

71 312 70 76

oksir@wiszniamala.pl

Media Społecznościowe