Dzień kobiet na ludowo

W świetlicy w Piotrkowiczkach odbył się Folkowy Dzień Kobiet zorganizowany przez Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Wiszni Małej wraz z Sołtysem i Radą Sołecką z Piotrkowiczek. Były konkursy, karaoke i bardzo oryginalny koncert.

Imprezę, która odbyła się w sobotę 5 marca otworzył dyrektor OKSiR Paweł Kamiński. Życzenia w imieniu Wójta Gminy Jakuba Bronowickiego złożył uczestniczkom Skarbnik Gminy Konrad Buczek. Wśród gości Folkowego Dnia Kobiet obecna była m.in. Przewodnicząca Rady Gminy Małgorzata Ottenbreit. Życzenia dla Pań przekazał również Jerzy Woźniczko, Prezes Banku Spółdzielczego w Trzebnicy, który podarował każdej Pani pięknie ilustrowany album pt. „Trzebnica w datach i obrazkach”. Tradycyjnie każda z Pań na powitanie otrzymała również tulipana… a potem było już tylko lepiej ;-).

Prowadzący imprezę Grzegorz Zmarzły porwał panie do wspólnego śpiewania. Powodzeniem cieszyło się zarówno karaoke jak i fotobudka, w której każda uczestniczek mogła sobie zrobić nietuzinkowe zdjęcie, jako pamiątkę z imprezy. Jak zwykle nie zabrakło ekspozycji Gminnej Biblioteki Publicznej, która wykorzystała Dzień Kobiet do promocji czytelnictwa, proponując czytelniczkom książki o tematyce ludowej i regionalnej. Podczas imprezy można było również zakupić rękodzieło artystyczne autorstwa Anny Ulatowskiej.

Powodzeniem cieszyły się również konkursy, w której wodzirej „wkręcał” uczestniczki. Zachętą do udziału były m. in. atrakcyjny nagrody, w tym m. in. bony podarunkowe ufundowane przez sponsorów: na kolację w restauracji Wena, na pobyt w Hotelu Jasek, na wizytę w salonie fryzjerskim oraz usługę kosmetyczną ufundowane przez Salon Urody Monaliza z Trzebnicy. W konkursie na najlepszy strój ludowy zwyciężyła Pani Natalia Wilk-Gębska z Piotrkowiczek, która na folkowy wieczór przygotowała tradycyjny strój ludowy pochodzący z Ukrainy. O wyborze zdecydowała publiczność.

Zwieńczeniem wieczoru był występ rewelacyjnej kobiecej formacji „Same Suki” grającej folk – muzykę kobiet z miasta inspirowaną muzyką ludową. Nazwa zespołu pochodzi od suki biłgorajskiej, tj. archaicznego instrumentu smyczkowego pochodzącego z okolic Biłgoraja wykorzystywanego przez zespół. Zespół Same Suki jest m.in. laureatem nagrody specjalnej w konkursie Polskiego Radia Nowa Tradycja.

Zapraszamy do pełnej galerii zdjęć z wydarzenia:

Galeria

Udostępnij znajomymShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Print this page
Print
Tagi    

Powiązane artykuły

Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji

ul. Szkolna 1 55-114 Wisznia Mała

71 312 70 76

oksir@wiszniamala.pl

Media Społecznościowe