Dzień zakochanych w sztuce

Serdecznie zapraszamy na walentynkowe spotkanie ze sztuką, które odbędzie się 13 lutego w OKSiR Wisznia Mała. Rozpoczęcie imprezy godz. 18.00.

W programie:

– wernisaż wystawy Małgorzaty Boguckiej
– muzyczna niespodzianka
– wiersze o miłości

MAŁGORZATA BOGUCKA – biografia:

Urodziła się, mieszka i pracuje w Środzie Śląskiej. Od ponad trzydziestu lat zajmuje się działalnością artystyczną, kulturalną i oświatową. Jest inicjatorem i organizatorem imprez kulturalnych i artystycznych (plenery malarskie, wystawy, koncerty, wieczory autorskie, kameralne spotkania muzyczne, spektakle teatralne i kabaretowe, Święto Wina w Mieście Skarbów), autorką scenariuszy i scenografii teatralnych i kabaretowych, projektuje i wykonuje kostiumy historyczne i teatralne, prowadzi warsztaty plastyczne dla dzieci i dorosłych. Malarstwem zajmuje się również od blisko trzydziestu lat, lecz maluje tylko wtedy, kiedy czas jej na to pozwoli. Preferowanymi przez nią technikami są: akryl, olej i akwarela. Tematyka prac najczęściej wynika z jej doświadczeń życiowych i przemyśleń. Istotne miejsce w jej twórczości zajmuje portret, w którym fizyczność osoby portretowanej obudowana jest emocjami z tą osobą związanymi. Nieobca jej jest również plakatowa forma wyrazu artystycznego. Jest kuratorką wielu wystaw autorskich.

1997 – „Z miłości do Aleksego. Plakat muzealny”, Środa Śląska

1998 – „Z miłości do Aleksego. Plakat muzealny”, Wrocław

2003 – „Oto ja”, plakat, malarstwo, kostiumy, Środa Śląska

2005 – „Claire de Lune”, akwarele, Środa Śląska

2007 – „Tajemniczy Ogród”, malarstwo, Środa Śląska

2009 – „Szepty”, malarstwo, Środa Śląska

2011 – „Widzę Was”, malarstwo, portret, Środa Śląska

2013 – „Magiczna herbatka u Klary”, Grudziądz (wraz z Edwardem Gałustowem)

2014 – „Zapach zielonych jabłek” – Filharmonia Wrocławska. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych w całym kraju. Bierze udział w międzynarodowych plenerach malarskich, a jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce oraz za granicą. W maju 2013 r. w Środzie Śląskiej otworzyła swoją Pracownię Artystyczną „NaPiętrze”.

DZWS v3 web

Udostępnij znajomymShare on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page
Tagi     , , ,

Powiązane artykuły

Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji

ul. Szkolna 1 55-114 Wisznia Mała

71 312 70 76

oksir@wiszniamala.pl

Media Społecznościowe