Dzień zakochanych w sztuce

Serdecznie zapraszamy na walentynkowe spotkanie ze sztuką, które odbędzie się 13 lutego w OKSiR Wisznia Mała. Rozpoczęcie imprezy godz. 18.00.

W programie:

– wernisaż wystawy Małgorzaty Boguckiej
– muzyczna niespodzianka
– wiersze o miłości

MAŁGORZATA BOGUCKA – biografia:

Urodziła się, mieszka i pracuje w Środzie Śląskiej. Od ponad trzydziestu lat zajmuje się działalnością artystyczną, kulturalną i oświatową. Jest inicjatorem i organizatorem imprez kulturalnych i artystycznych (plenery malarskie, wystawy, koncerty, wieczory autorskie, kameralne spotkania muzyczne, spektakle teatralne i kabaretowe, Święto Wina w Mieście Skarbów), autorką scenariuszy i scenografii teatralnych i kabaretowych, projektuje i wykonuje kostiumy historyczne i teatralne, prowadzi warsztaty plastyczne dla dzieci i dorosłych. Malarstwem zajmuje się również od blisko trzydziestu lat, lecz maluje tylko wtedy, kiedy czas jej na to pozwoli. Preferowanymi przez nią technikami są: akryl, olej i akwarela. Tematyka prac najczęściej wynika z jej doświadczeń życiowych i przemyśleń. Istotne miejsce w jej twórczości zajmuje portret, w którym fizyczność osoby portretowanej obudowana jest emocjami z tą osobą związanymi. Nieobca jej jest również plakatowa forma wyrazu artystycznego. Jest kuratorką wielu wystaw autorskich.

1997 – „Z miłości do Aleksego. Plakat muzealny”, Środa Śląska

1998 – „Z miłości do Aleksego. Plakat muzealny”, Wrocław

2003 – „Oto ja”, plakat, malarstwo, kostiumy, Środa Śląska

2005 – „Claire de Lune”, akwarele, Środa Śląska

2007 – „Tajemniczy Ogród”, malarstwo, Środa Śląska

2009 – „Szepty”, malarstwo, Środa Śląska

2011 – „Widzę Was”, malarstwo, portret, Środa Śląska

2013 – „Magiczna herbatka u Klary”, Grudziądz (wraz z Edwardem Gałustowem)

2014 – „Zapach zielonych jabłek” – Filharmonia Wrocławska. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych w całym kraju. Bierze udział w międzynarodowych plenerach malarskich, a jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce oraz za granicą. W maju 2013 r. w Środzie Śląskiej otworzyła swoją Pracownię Artystyczną „NaPiętrze”.

DZWS v3 web

Udostępnij znajomymShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Print this page
Print
Tagi     , , ,

Powiązane artykuły

Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji

ul. Szkolna 1 55-114 Wisznia Mała

71 312 70 76

oksir@wiszniamala.pl

Media Społecznościowe