Finisaż wystawy malarstwa Mieczysława Maławskiego


15 stycznia 2016 r. zapraszamy Państwa do OKSiR na finisaż wystawy malarstwa Mieczysława Maławskiego – wspaniałego polskiego artysty mieszkającego we Lwowie.

Gdzie: Galeria na Zakręcie w OKSiR
Kiedy: 15.01.2016 r.
Godz: 18:00

Wystawa czynna od 20.11.2015 do 15.01.2016 w godzinach pracy OKSiR.

Patronat honorowy nad wystawą objął Wójt Gminy Wisznia Mała Jakub Bronowicki.


m malawskiMieczysław Maławski – wspaniały polski artysta mieszkający we Lwowie, absolwent Lwowskiego Instytutu Sztuki Użytkowej i Dekoracyjnej, profesor Lwowskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz prezes Lwowskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych zrzeszającego artystów pochodzenia m.in. polskiego, rosyjskiego, ukraińskiego, węgierskiego, ormiańskiego.

Uczelnia lwowska wykształciła wielu wspaniałych artystów. Wielu z nich to Polacy mieszkający we Lwowie. Do nich właśnie należy Mieczysław Maławski – niezwykle utalentowany absolwent Wydziału Ceramiki Artystycznej Lwowskiego Instytutu Sztuki Użytkowej i Dekoracyjnej.

Twórczość tego świetnego artysty jest bardzo zróżnicowana: uprawia ceramikę, grafikę, malarstwo olejne i akwarele, których technikę opanował do perfekcji, tworząc niepowtarzalne, przepiękne pejzaże, obrazy miejskie i sakralne. Źródłem natchnienia artysty jest Lwów, zabytki i atmosfera tego wspaniałego miasta. Zamiłowanie do przyrody i magii Lwowa, niepowtarzalnego klimatu tego miasta pozwala artyście realizować się w pracy, są Jego „muzą”.

Mieczysław Maławski jest dojrzałym , znanym i cenionym artystą lwowskim posiadającym ogromny dorobek artystyczny. Działalność artystyczną łączy z pracą pedagogiczną i społeczną. Jest docentem Akademii Sztuk Pięknych we Lwowie oraz prezesem Lwowskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych „Własna Strzecha”.

Artysta urzeka nie tylko swoim talentem ale także sposobem bycia, serdecznością, otwartością i wewnętrznym ciepłem. Jest człowiekiem niezwykłej dobroci, nad wyraz skromny, uczynny, wrażliwy na problemy innych. ( chętny do pomocy, dlatego też mimo że nie może osobiście uczestniczyć w wernisażu przekazał na wystawę swoje prace chcąc w ten sposób wesprzeć potrzebujących). Mieczysław Maławski to lwowiak o złotym sercu, budzi powszechny szacunek jako wspaniały człowiek i szczery kolega. Posiada charyzmatyczną osobowość, subtelny, o bardzo delikatnej konstrukcji a jednak pełen ognia wewnętrznego, który niemalże rozpala farby i pędzle do czerwoności tworząc obrazy tętniące życiem, roziskrzone miłością do ukochanego miasta Lwowa.


Malawski finisaz v1_web

Udostępnij znajomymShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Print this page
Print

Powiązane artykuły

Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji

ul. Szkolna 1 55-114 Wisznia Mała

71 312 70 76

oksir@wiszniamala.pl

Media Społecznościowe