Gminne Mikołajki i Jarmark Bożonarodzeniowy


6 grudnia na placu przed Ośrodkiem Kultury Sportu i Rekreacji po raz pierwszy stanął Jarmark Bożonarodzeniowy, który był częścią corocznych Gminnych Mikołajek. Na Jarmarku swoje prace wystawili lokalni twórcy oraz artyści, natomiast w budynku OKSiR na najmłodszych czekały przygotowane atrakcje mikołajkowe.

Gminne Mikołajki oraz Jarmark Bożonarodzeniowy rozpoczęły się o godzinie 15.00. Ten grudniowy dzień okazał się być wyjątkowo słoneczny oraz ciepły. Przed budynkiem OKSiR stanęło 5 domków, a cały plac przystrojony został bożonarodzeniowymi ozdobami – choinkami oraz kolorowymi lampkami. Mieszkańcy naszej gminy w świątecznej atmosferze mogli odwiedzić aż dziesięć stoisk, na których lokalni artyści wystawili m.in. ceramikę, wiszeńskie bombki igłą malowane, aniołki z masy solnej, ozdoby oraz stroiki świąteczne, rękodzieło szydełkowe oraz karczochowe, pierniki bożonarodzeniowe, a także biżuterię oraz kartki świąteczne. Nie zabrakło także potraw świątecznych – pierogów, uszek, krokietów oraz pysznych ciast.

Tymczasem w sali konferencyjnej aktorzy z Magicznego Teatru Muzycznego zaprosili dzieci do udziału w spektaklu, po którym do Ośrodka Kultury przybył Święty Mikołaj. Okazało się, że wszystkie dzieci w naszej gminie były bardzo grzeczne i Mikołaj miał do rozdania ponad 50 paczek! Na koniec dzieci wraz z rodzicami wzięły udział w warsztatach zdobienia świątecznych pierników.

W czasie trwania Jarmarku oraz Mikołajek, w holu stanęła także fotobudka i każdy odwiedzający nasz Ośrodek mógł bezpłatnie zrobić sobie zdjęcie – do wyboru były czapki Mikołaja, rogi renifera, ciekawe kapelusze, a nawet wakacyjne kolorowe peruki!

Jarmark oraz Mikołajki zakończyły się o godzinie 18.00. Mamy nadzieję, że to wydarzenie wprawiło Państwa w wyjątkowy, świąteczny nastrój, który pozostanie aż do Świąt.

Lista wystawców na Jarmarku Bożonarodzeniowym:

  1. Elżbieta Filipkiewicz – galanteria ceramiczna
  2. Ryszard Glegoła – Wiszeńskie bombki i pierniki igłą malowane
  3. Ewa Jangas – świąteczne aniołki z masy solnej, aniołki ceramiczne
  4. Zespół Szkół w Krynicznie – ozdoby świąteczne (ozdoby choinkowe, świąteczne wianki)
  5. Edyta Barska – stroiki oraz kompozycje świąteczne
  6. Katarzyna Pałys – rękodzieło szydełkowe (maskotki, gwiazdki choinkowe, aniołki)
  7. Joanna Bisikiewicz – świąteczne pierniki
  8. Agnieszka Lis-Sułek – karczochowe rękodzieło (bombki, świąteczne wianki oraz stroiki)
  9. Krystyna Korgól – tradycyjne świąteczne potrawy
  10. Lucyna Opasek – biżuteria i kartki świąteczne

 

 

Tagi     ,

Powiązane artykuły

Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji

ul. Szkolna 1 55-114 Wisznia Mała

71 312 70 76

oksir@wiszniamala.pl