Gminny Turniej Szachowy


14 marca w sali Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Wiszni Małej odbył się Gminny Turniej Szachowy Szkół Podstawowych. W zawodach wzięło udział 16 zawodników z czterech szkół – reprezentanci z Wiszni Małej, Psar, Szewc oraz Kryniczna.

Turniej rozegrano systemem „Każdy z każdym” na dystansie trzech rund z tempem 15 min dla każdego zawodnika.
Po zaciętej i emocjonującej walce zwycięzcą turnieju została drużyna Zespołu Szkół z Kryniczna. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna z Psar. Kolejne miejsca zajęli uczniowie Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Szewcach oraz ze Szkoły Podstawowej w Wiszni Małej.

Prowadzono również klasyfikację najlepszych zawodników turnieju na poszczególnych szachownicach. Na trzech pierwszych zwyciężyli reprezentanci Zespołu Szkół w Krynicznie, kolejno Sebastian Bogińczuk, Dawid Pachucy oraz Jeremi Hebdowski. Na ostatniej szachownicy najlepsza okazała się Oliwia Bojdo ze Szkoły w Psarach.

Sędzią głównym zawodów był Pan Ernest Pociejowski, któremu OKSiR dziękuje za sprawne przeprowadzenie turnieju. Drużyny zajmujące dwa pierwsze miejsca będą reprezentować naszą gminę na szczeblu powiatowym. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Tagi    

Powiązane artykuły

Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji

ul. Szkolna 1 55-114 Wisznia Mała

71 312 70 76

oksir@wiszniamala.pl