MAKATKI na Wiosnę – Rozwój Młodych Rodziców

Zapraszamy na dwa cykle wykładów i warsztatów pt. „Makatki Na Wiosnę – Rozwój Młodych Rodziców”, dofinansowanych ze środków projektu „Dolnośląski Fundusz M Inicjatyw” realizowany w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

I „Aktywna Mama” dedykujemy Paniom zwłaszcza przebywającym na urlopach macierzyńskich i wychowawczych, które stanęły przed dylematem zmiany zawodowej. W cyklu tym odbędą się warsztaty pozwalające określić własne umiejętności zawodowe, odnieść je do trendów rynku pracy, wyznaczyć sobie cel i działać. Pomoże nam w tym doradca zawodowy Anna Malenda-Iwankiewicz. A z myślą o tych, które zastanawiają się nad prowadzeniem własnej firmy proponujemy wykłady jak krok po kroku założyć własną działalność gospodarczą i zrobić biznes plan.

W programie:

 • Przeprowadzimy bilans predyspozycji zawodowych – jakie zasoby wiedzy i umiejętności posiadam
 • Określimy własną osobowość zawodową i stworzymy wizję przyszłości zawodowej – co mnie interesuje, w czym się sprawdzę
 • Omówimy trendy i potrzeby rynku pracy – jak znaleźć własne miejsce na rynku pracy
 • Zastanowimy się jak pokonać własne ograniczenia w podjęciu decyzji o zmianie – co mnie powstrzymuje, jakiego wsparcia będę potrzebować
 • Pomożemy wyznaczyć cel oraz napisać CV – od czego zacząć
 • Omówimy formy oraz procedury zakładania działalności gospodarczej – co, gdzie jak i kiedy
 • Pomożemy stworzyć biznes plan – jak przekuć pomysł w działanie

Na spotkania przychodzimy z maluchami, którym gwarantujemy zabawę pod okiem opiekunów.  Zajęcia rozpoczniemy integracją mam i dzieci – śpiewogry. Na zakończenie spotkania coś dla ciała, czyli zumba z instruktorką tańca Aleksandrą Wojtasik.

Spotykamy się co środę (od 27.04 do 22.06.2016) w OKSiR Wisznia Mała, ul. Szkolna 1, godzina 10.00 – 12.00. Pierwsze spotkanie „ Znam Siebie – kompetencje na rynku pracy” już w najbliższą środę  (27 kwietnia 2016). Serdecznie zapraszamy.

II „Rodzic Prawie Doskonały” to warsztaty dla rodziców, opiekunów i przyszłych rodziców w tematyce odpowiedzialnego rodzicielstwa. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy szukają odpowiedzi na trapiące wychowawcze pytania. Spotkania prowadzić będą specjaliści z danej dziedziny.

Cztery spotkania z obszaru:

 • świat uczuć dziecka – dziecięce postrzeganie rzeczywistości przez pryzmat emocji, czyli w jaki sposób dzieci rozumieją świat dorosłych
 • aktywna komunikacja z dzieckiem – jak mówić aby dziecko słuchało, jak słuchać aby usłyszeć
 • rodzeństwo i rywalizacja – jak współistnieć w rodzinie, dlaczego dzieci rywalizują ze sobą, jak sprawić aby rywalizacja była konstruktywna
 • złość i agresja u dzieci – przyczyny frustracji dziecięcych i metody przeciwdziałania agresywnemu zachowaniu

Zapraszamy w piątki 06.05.2016, 27.05.2016, 03.06.2016, 24.06.2016, w godzinach 17.00-20.00 do świetlicy wiejskiej w Malinie, ul. Główna 91. Dla maluchów, w czasie warsztatów,  organizujemy zabawy i zajęcia pod pieczą opiekunów.

Zgłoszenia – OKSiR Wisznia Mała tel.:  71 312 70 76

Więcej informacji –  www.facebook.com/makatki.matki

AKTYWNA MAMA

Makatki KnZ plakat1 v4_webMAM_P8_DG3_webMAM_P9_DG4_webMAM_P10_5_web

RODZIC PRAWIE DOSKONAŁY

RPD_3_webRPD_4_webMakatki tematyczny II v2_web

Tagi     ,

Powiązane artykuły

Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji

ul. Szkolna 1 55-114 Wisznia Mała

71 312 70 76

oksir@wiszniamala.pl