Mieszkańcy naszej gminy przywitali Nowy Rok


6 stycznia 2016 r. w świetlicy w Szymanowie Mieszkańcy gminy Wisznia Mała wspólnie przywitali Nowy Rok.

Gminne Spotkanie Noworoczne rozpoczęła Msza Święta w kaplicy, którą odprawił Proboszcz parafii Św. Stanisława Biskupa i Męczennika- Ojciec Jakub Włodarczyk. Następnie goście przenieśli się do świetlicy, w której rozpoczęła się część artystyczna.

Wójt Gminy Wisznia Mała Jakub Bronowicki złożył życzenia noworoczne wszystkim mieszkańcom i zaznaczył, że nowy rok zawsze może być lepszy od poprzedniego. Po krótkim przemówieniu na scenę weszli uczniowie Szkoły Podstawowej w Psarach, którzy pod opieką siostry Liberii Tokarz przygotowali jasełka pt. „Staropolska Wieczerza Wigilijna”. Przedstawienie opowiadało staropolską tradycję wieczerzy wigilijnej i przypominało o dawnych zwyczajach takich jak siano pod obrusem, czy wróżby noworoczne z orzechów. Następnie na scenie z repertuarem kolęd i pastorałek zaprezentowały się zespoły ludowe, gospodarze imprezy zespół ludowy „Szymanowianie” oraz „Strzeszowianki”. Na koniec tradycyjne polskie kolędy w aranżacjach jazzowych wykonało trio ZaSzyBą w składzie Katarzyna Szyszka (wokal), Michał Bąk (gitara klasyczna), Leszek Zaleski (gitara jazzowa). Wójt Gminy Wisznia Mała zachęcił wszystkich gości do wspólnego zaśpiewania kolędy „Wśród Nocnej Ciszy”.

O godz 18:00 rozpoczęła się część rozrywkowa – zabawa taneczna z zespołem „Sami Swoi” z Milicza, która trwała aż do północy.

Serdecznie dziękujemy Radnemu, Sołtysowi i Radzie Sołeckiej Szymanowa oraz Zespołowi Ludowemu Szymanowianie za pomoc w organizacji imprezy.


Powiązane artykuły

Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji

ul. Szkolna 1 55-114 Wisznia Mała

71 312 70 76

oksir@wiszniamala.pl