Mój pierwszy koncert – zapraszamy do Psar, OKSiRu i NFM!

Koncert „Bajkowe Igraszki” stanowi zwieńczenie projektu „Mój Pierwszy Koncert”, w ramach którego dzieci z terenu Gminy Wisznia Mała uczestniczyły w warsztatach rytmiczno-bębniarskich wraz z niepełnosprawnymi podopiecznymi Fundacji im. Brata Alberta we Wrocławiu. Zapraszamy na koncerty, które odbędą się w Psarach, Wiszni Małej oraz Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu.

 

Uczestnicy warsztatów (wspólnie z profesjonalnym zespołem muzyki klasycznej ArTrio) zaprezentują repertuar utworów pochodzących m.in. ze znanych polskich bajek oraz dzieła takich twórców jak Piotr Czajkowski, Franciszek Schubert czy Franciszek Liszt.

Koncerty odbędą się w następujących terminach:

28 września, godz. 17:00 – w Szkole Podstawowej w Psarach im. Jana Pawła II

30 września, godz. 17:00 – w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu (sala czerwona)

15 października, godz. 17:00 – w Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Wiszni Małej

Projekt „Mój pierwszy koncert” to część programu pt. „Bardzo Młoda Kultura na Dolnym Śląsku”, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury. Działania są prowadzone we współpracy z Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji w Wiszni Małej.

Celem przedsięwzięcia jest połączenie różnych środowisk wokół wspólnego tworzenia muzyki. Dzieci i młodzież – uczniowie okolicznych szkół z terenu gminy Wisznia Mała – uczestniczyli w otwartych warsztatach muzycznych odbywających się na terenie Szkoły Podstawowej w Psarach (Szkoła jest pomysłodawcą i realizatorem działań) od lipca 2017 r.

Warsztaty były prowadzone przez profesjonalnych muzyków – Aleksandra Sadowskiego i Bartosza Malinowskiego – związanych z Fundacją im. Brata Alberta we Wrocławiu oraz przez artystów niepełnosprawnych, podopiecznych Fundacji. Uczestnicy warsztatów zapoznawali się z instrumentami z sekcji rytmicznej, poznawali ich rodzaje oraz technikę gry, a następnie ćwiczyli pod okiem profesjonalnego zespołu muzyki klasycznej – Artrio.

Podczas koncertu dzieci, a także niepełnosprawni uczestnicy warsztatów będą mieli niepowtarzalną okazję stanąć na prawdziwej scenie i zaprezentować swoje talenty. Wraz z zespołem Artrio wykonają znane kompozycje – melodie z popularnych polskich bajek.

Wykonawcy

Uczestnicy warsztatów bębnowych w ramach programu Bardzo Młoda Kultura na Dolnym Śląsku – projekt „Mój pierwszy koncert” oraz:

ArTrio:
Beata Solnicka – skrzypce
Ewa Dymek-Kuś – wiolonczela
Magdalena Just – harfa

Instruktorzy warsztatów:
Aleksander Sadowski, Bartosz Malinowski

Program
A. Menken Beauty and the Beast z filmu Piękna i Bestia
L. Harline When You Wish Upon a Star
Muzyka z polskich bajek: Bolek i Lolek, Reksio, Koziołek Matołek, Przygody Misia Colargola
P. Czajkowski Taniec cukrowej wieszczki z baletu Dziadek do orzechów
F Churchill Hej, ho! z filmu Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków
H. Seroka wstęp do serialu Smerfy (fragm.) z wykorzystaniem utworów: W grocie Króla Gór z I Suity Peer Gynt op. 46 E. Griega, Koncert fortepianowy Es-dur F. Liszta, VIII Symfonia h-moll D 759 Niedokończona& F. Schuberta
H. Arlen Somewhere Over the Rainbow z filmu Czarnoksiężnik z Krainy Oz

 

Udostępnij znajomymShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Print this page
Print

Powiązane artykuły

Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji

ul. Szkolna 1 55-114 Wisznia Mała

71 312 70 76

oksir@wiszniamala.pl

Media Społecznościowe