MTB Cross Country w Mienicach za nami!

41 zawodników i zawodniczek stawiło się 9.09.2017 r. na starcie wyścigu MTB CROSS COUNTRY w Mienicach. Mężczyźni mieli do pokonania dwie pętle (łącznie 26 km), natomiast kobiety o jedną pętlę mniej, czyli równe 13 km.

Trasa z początku była łagodna. Brukowana droga zmieniała się jednak w ostry podjazd, który nie oszczędzał ani kolarzy, ani ich rowerów. Leśne trawersy i polne przełaje dawały chwilę wytchnienia, ale trasa nie pozwalała na dłuższe odpoczynki, przez co cały wyścig nabrał wysokiego tempa. Czynnikiem sprzyjającym zmaganiom zawodników wyścigu była bardzo dobra pogoda.

O bezpieczeństwo oraz przebieg trasy zadbał Pan Roman Turocha z Malina oraz Pan Paweł Rzemień z Mienic. Odpowiadali oni także za wytyczenie i oznakowanie szlaku, po którym poruszali się kolarze. W dniu imprezy trasę zabezpieczał Tomasz Janik (członek klubu Team Extreme z Wysokiego Kościoła) oraz kilkunastu wolontariuszy z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Szewcach. Nad prawidłowością pomiaru czasu czuwała firma Pulsar Sport z Zielonej Góry.

Spośród mężczyzn na metę pierwszy wjechał Piotr Berdzik z IM MOTION SPECIALIZED SKODA GALL- ICM. Wśród kobiet wygrała Patrycja Stanok ze Świerzawy. Pan Piotr Berdzik potrzebował godziny i dwudziestu dwóch minut na zwycięstwo, natomiast Pani Patrycja połowę krótszą trasę pokonała w godziną i sześć minut. Zwycięzcy kategorii Open otrzymali Puchar Wójta Gminy Wisznia Mała Jakuba Bronowickiego oraz nagrody ufundowane przez gminę (wręczał je osobiście wójt Bronowicki).

W kategorii Open Mężczyzn i Kobiet nagrodzono zawodników do trzeciego miejsca:
Wyniki:
OPEN KOBIETY:
– I Miejsce Patrycja Stanok ze Świerzawy- karta upominkowa o wartości 200 zł
– II Miejsce Ewa Leśniak z Wrocławia- karta upominkowa o wartości 150 zł
– III miejsce Małgorzata Lipiecka z Wiszni Małej- karta upominkowa o wartości 100 zł

OPEN MĘZCZYŹNI:
– I Miejsce – Piotr Berdzik z IM MOTION SPECIALIZED SKODA GALL- ICM- nagroda pieniężna 500 zł
– II Miejsce – Łukasz Reiter z IM MOTION SPECIALIZED SKODA GALL- ICM- nagroda pieniężna 300 zł
– III Miejsce – Paweł Kwiatkowski z FITSTYLE TEAM z Brzegu Dolnego- nagroda pieniężna 200 zł

Wszyscy zawodnicy z podium (miejsca I-III z poszczególnych kategoriach wiekowych) otrzymali od Organizatorów puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Wiszni Małej.

Wyniki do pobrania MTB.zip (89 pobrań)

Organizatorzy pomyśleli również o najmłodszych miłośnikach rowerów, którym zaproponowali wyścig na dystansie 3 km. Trasa biegła przez malownicze pagórki Mienic. Każdy uczestnik wyścigu po przejechaniu mety wyścigu otrzymał od Pana Wójta Jakuba Bronowickiego medal.

Na starcie MTB stanęło 36 młodych zawodników, wśród nich wielu mieszkańców naszej Gminy. W kategorii Chłopców najlepszym okazał się Mateusz Markiewicz z Osoli (KS Arkadia Szkółka Kolarska) natomiast dwa pozostałe miejsca na podium zajęły odpowiednio Dominik Jantos z Morzęcina Małego (KS Arkadia Szkółka Kolarska) i Michał Bąk. Wśród dziewczynek najlepszy wynik osiągnęła Natalia Jeziorna z Wiszni Małej, II miejsce zajęła Julia Spiak z Morzęcina Wielkiego (KS Arkadia Szkółka Kolarska), a na najniższym stopniu podium stanęła Kamila Stykowska ze Wschowa.

Najmłodsi uczestnicy wyścigu zajmujący miejsca od I do III otrzymali puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe, o które zadbał organizator wyścigu OKSiR Wisznia Mała. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz pakiety upominkowe ufundowane przez Gminę Wisznia Mała.

Na trasie ustawiono jeden punkt kontrolny oraz miejsca, w których można było ugasić pragnienie. Na mecie, na każdego zawodnika czekał posiłek regeneracyjny, a lokalna Ochotnicza Straż Pożarna była gotowa do pomocy w myciu zabrudzonych rowerów. O atrakcję dla najmłodszych zadbali animatorzy, którzy zorganizowali dla dzieciaków mnóstwo zabaw m.in.: plener malarski, malowanie tatuaży, malowanie buzi, baloniki. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się dmuchany zamek, z którego można było korzystać bez opłat.

Organizatorzy serdecznie dziękują funkcjonariuszom Policji Powiatowej w Trzebnicy, Ochotniczej Straży Pożarnej z Wiszni Małej, Członkom Stowarzyszenie Team Extreme Offroad Club, Lokalnej Grupie Działania Kraina Wzgórz Trzebnickich, Pani Sołtys, Radzie Sołeckiej oraz Mieszkańcom Mienic, Romanowi Turosze z Malina oraz Pawłowi Rzemieniowi z Mienic za udział i pomoc w organizacji wyścigu. Organizatorzy dziękują również wszystkim zawodnikom MTB oraz zapowiadają już kolejną edycję zawodów, która w roku 2018 zostanie przeprowadzona w nowej formule.

 

Udostępnij znajomymShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Print this page
Print

Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji

ul. Szkolna 1 55-114 Wisznia Mała

71 312 70 76

oksir@wiszniamala.pl

Media Społecznościowe