OKSiR Baumatech Wisznia Mała w ekstraklasie!

W dniach 5-13 września w nadmorskiej miejscowości Jastrzębia Góra rozegrano Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach – I Liga Seniorów. W stawce 10 drużyn znalazł się też zespół OKSiR Baumatech Wisznia Mała.

Nasi szachiści wystąpili w składzie: Arkadiusz Skawiński, Michał Luch, Łukasz Butkiewicz (kapitan), Kamil Plichta, Mateusz Bronowicki, Ewa Przeździecka, Aleksandra Zmarzły. W każdym ze spotkań występowało 6 zawodników, w tym przynajmniej jedna kobieta. Klub z Wiszni Małej był beniaminkiem na tym poziomie rozgrywkowym, jednak przeprowadzone transfery pozwalały myśleć o walce o wysokie cele. Stawka drużyn była bardzo wyrównana i w każdym meczu trzeba było zaciekle walczyć o zwycięstwo. Początek rozgrywek nie był dla nas udany, w derbowym pojedynku ulegliśmy Miedzi Legnica. W dwóch kolejnych spotkaniach mierzyliśmy się z trochę niżej notowanymi zespołami Archon Myślenice oraz Drakona Lublin i mimo pewnych problemów wyszliśmy z nich zwycięsko.

Kluczowy dla losów całej ligi i naszego końcowego sukcesu okazała się czwarty mecz, z jednym faworytów ligi Akademią Szachową Gliwice. Spisaliśmy się w nim fantastycznie, wygrywając aż 4.5-1.5 i dołączając tym samym do ścisłej czołówki tabeli. Podbudowani tym sukcesem wygrywaliśmy kolejne spotkania i dopiero w ostatniej rundzie straciliśmy punkty, remisując z Hetmanem Częstochowa. Nie zabrało to nam już jednak pierwszego miejsca w tabeli i upragnionego awansu do ekstraklasy! Za naszymi plecami uplasowały się drużyny z Gliwic i Legnicy, które za rok również wystąpią w najwyższej klasie rozgrywkowej. Poza walorami czysto szachowymi kluczem dla naszego sukcesu była świetna atmosfera w drużynie, która pozwalała nam odwracać wyniki nie najlepiej układających się meczów. Każdy z szachistów Wiszni walczył do końca w swoich partiach, mając na uwadze przede wszystkim dobro drużyny, a dopiero w drugiej kolejności swój indywidualny wynik. Mimo tego odnieśliśmy sukcesy również w tych klasyfikacjach. Na szachownicy drugiej najlepszy okazał się Michał Luch, który uzyskał świetny wynik 7pkt na 9 możliwych. Na szachownicy piątej zwyciężył Mateusz Bronowicki, a na trzeciej 2 miejsce zajął kapitan drużyny Łukasz Butkiewicz.

Sekcja szachowa w Ośrodku Kultury w Wiszni Małej będzie w przyszłym roku obchodzić dziesięciolecie. Czy można sobie wyobrazić lepszy prezent niż spędzenie jubileuszowego roku w ekstraklasie? Poza sponsorem tytularnym firmą Baumatech wsparcia finansowego umożliwiającego nam udział oraz dobre przygotowanie do rozgrywek udzieliła nam również firma Chemeko, oraz władze gminy i ośrodka kultury w Wiszni Małej. Serdecznie wszystkim dziękujemy i już teraz zapraszamy do kibicowania nam w przyszłorocznych rozgrywkach ekstraligi.

Łukasz Butkiewicz

Udostępnij znajomymShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Print this page
Print
Tagi    

Powiązane artykuły

Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji

ul. Szkolna 1 55-114 Wisznia Mała

71 312 70 76

oksir@wiszniamala.pl

Media Społecznościowe