OKSiR Baumatech Wisznia Mała w sobotę zagra na Mistrzostwach Polski!

Już w sobotę 5 września w nadmorskiej miejscowości Jastrzębia Góra rozpoczną się Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach – I Liga Seniorów. Będą to najważniejsze zawody w dotychczasowej historii naszego klubu. Drużyna OKSiR Baumatech Wisznia Mała po raz pierwszy wystąpi na zapleczu ekstraklasowych rozgrywek o Mistrzostwo Polski.

W rywalizacji weźmie udział 10 zespołów, które rozegrają 9 rund systemem każdy z każdym. Miejsca 1-2 w turnieju będą premiowane awansem do ekstraklasy, natomiast 3 najgorsze kluby z miejsc 8-10 spadną do 2 ligi. Stawka na tym poziomie rozgrywkowym jest już bardzo silna i wyrównana. Jednak świetna gra drużyny w zeszłorocznych zwycięskich rozgrywkach 2 ligi oraz lipcowych Drużynowych Mistrzostwach Czech, pozwalają podejść z optymizmem do czekających nas zawodów . Wystąpimy w nich składzie: Łukasz Butkiewicz (kapitan), Arkadiusz Skawiński, Michał Luch, Kamil Plichta, Mateusz Bronowicki, Marcin Stępień, Ewa Przeździecka, Aleksandra Zmarzły. Już w pierwszej rundzie czeka nas bardzo ciekawy, derbowy pojedynek z Miedzią Legnicą. Zawody potrwają do 13 września, a wyniki zespołu OKSiR Baumatech Wisznia Mała można śledzić na stronie http://www.chessarbiter.com/turnieje/2015/tdr_4036/ oraz na naszym profilu facebookowym.

Poza wymienionym już tytularnym sponsorem, finansowego wsparcia umożliwiającego udział w turnieju udzieliła nam firma Chemeko oraz oczywiście władze gminy oraz Ośrodka Kultury w Wiszni Małej.

Łukasz Butkiewicz

Udostępnij znajomymShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Print this page
Print
Tagi    

Powiązane artykuły

Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji

ul. Szkolna 1 55-114 Wisznia Mała

71 312 70 76

oksir@wiszniamala.pl

Media Społecznościowe