Piknik rodzinny oraz MTB Cross Country w Mienicach

Już 3 września odbędzie się wyścig kolarzy górskich MTB Cross Country w Mienicach. Zawodnicy będą rywalizować o Puchar Wójta Jakuba Bronowickiego. Wydarzeniu będzie towarzyszyć piknik rodzinny oraz pokaz akrobacji rowerowej.

MTB to rodzaj kolarstwa, w którym wyścig toczy się na wytrzymałościowej górskiej trasie o zmiennym profilu. Sport ten cieszy się coraz większą popularnością m.in. dzięki sukcesom Mai Włoszczowskiej. Wyścig to nie jedyna atrakcja. Zawodom towarzyszyć będzie piknik rodzinny oraz impreza dla fanów dwóch kółek. W programie m.in. znakowanie jednośladów przez policję – warto więc przyjechać do Mienic właśnie na rowerze. Krew w żyłach widzów zmrozi Piotr Bielak, który zaprezentuje niemal godzinny pokaz akrobacji. Dzieci będą mogły bawić się z animatorami w dmuchanym miasteczku.

Piotr Bielak jest mistrzem akrobatyki rowerowej. Podczas pikniku w Mienicach będzie gospodarzem rowerowego miasteczka otwartego przez cały czas trwania imprezy. Na wydzielonym terenie będzie można wziąć udział w warsztatach i szkole rowerowej, a także pojechać po atestowanym torze.

Organizatorami wydarzenia są: Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Wisznia Mała, Urząd Gminy Wisznia Mała, Piotr Szymczak – Sołtys Mienic oraz Lokalna Grupa Działania „Kraina Wzgórz Trzebnickich” i Stowarzyszenie Team Extreme Off Road Club. Długość tras to: 32 km (mężczyźni), 16 km (kobiety) i 3 km (dzieci). Opłata startowa dla dorosłych wynosi 20 zł. Zgłosić się do wyścigu można przez internet, a także w dniu wydarzenia do godziny 10:00.

Wyścig rozpocznie się 3.09.2016 o godzinie 11:00.

Do pobrania:

Regulamin_MTB_Mienice_2016 (format DOC)

Regulamin_MTB_Mienice_2016 (format PDF)

Zapisy:

http://www.pulsarsport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=739

 

MTB16 v3_web

Tagi     , ,

Powiązane artykuły

Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji

ul. Szkolna 1 55-114 Wisznia Mała

71 312 70 76

oksir@wiszniamala.pl