Podsumowanie Ferii w OKSiR


ferie_podsumowanie_WP

W tym roku po raz pierwszy Ferie w OKSiR trwały dwa tygodnie. Zajęcia prowadzili pracownicy OKSiR oraz Gminnej Biblioteki Publicznej, doświadczeni instruktorzy, artyści, a także dwie mieszkanki naszej gminy, które poprowadziły warsztaty w ramach wolontariatu.

Ferie rozpoczęliśmy muzyczną rozgrzewką – dzieci, podzielone na grupy, śpiewały znane przeboje Fasolek. Nie zabrakło również atrakcji dla miłośników gier komputerowych – tych nowych jak i starych. Do wyboru były gry na X-Box Kinect, a także legendarne gry na Pegasusa. Drugi dzień Ferii upłynął nam na grach i zabawach oraz na przygotowaniu pięknych masek na bal karnawałowy pod okiem artysty plastyka, Ryszarda Glegoły. W środę odbył się wielki Bal Karnawałowy w Piotrkowiczkach. Tematem tegorocznej zabawy były ukochane przez dzieci postaci z bajek. Bal poprowadził Magiczny Teatr Muzyczny, a pyszny poczęstunek, jak co roku, przygotowała Sołtys oraz Rada Sołecka Piotrkowiczek. Tłusty Czwartek spędziliśmy przygotowując… zdrowe, lekkie i pożywne koktajle oraz pasty. Okazało się, że jedzenie, przygotowane przez uczestników było tak pyszne i sycące, że nikt nie czekał na pączki. Warsztaty poprowadziła Jadwiga Mróz, znana ze swoich kulinarnych zdolności. Pierwszy tydzień Ferii zakończyliśmy układając i śpiewając własne piosenki przy akompaniamencie gitary oraz robiąc kolorowe kwiaty z bibuły.

Drugi tydzień Ferii w OKSiR był bardzo aktywny. Instruktor tańca, Marek Hajduk, nauczył dzieci nowych układów tanecznych. We wtorek wybraliśmy się do Ogrodów Doświadczeń – Humanitarium. W laboratorium stworzyliśmy glicerynowe stworki, a w tajemniczym labiryncie poznaliśmy tajemnice optyki. Dzięki tej wycieczce każdy mógł się przekonać, że nauki ścisłe są fascynujące. W czwartek Agnieszka Dobrzańska z grupy pn. „Twórcze Ręce” poprowadziła warsztaty kulinarne. Tym razem dzieci upiekły pyszne, zdrowe ciastka. Ostatniego dnia uczestnicy zrobili piękne kartki walentynkowe dla swoich bliskich oraz obejrzeli przedstawienie „Doktor Dolittle i Przyjaciele – historię doktora, przyjaciela zwierząt, który płynie do Afryki, aby pomóc chorym małpkom. Oczywiście po drodze czekało na niego wiele przygód.

Ferie w OKSiR były pełne atrakcji, rozbudziły ciekawość i rozwinęły talenty, drzemiące w każdym z uczestników. Zapraszamy ponownie już w wakacje.

Udostępnij znajomymShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Print this page
Print
Tagi    

Powiązane artykuły

Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji

ul. Szkolna 1 55-114 Wisznia Mała

71 312 70 76

oksir@wiszniamala.pl

Media Społecznościowe