Projekt Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Wiszni Małej pn.”Kultura na Zakręcie” na liście rankingowej Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2015”

OKSiR będzie jednym z czterech dolnośląskich Beneficjentów, którzy otrzymają wsparcie finansowe i merytoryczne ze środków Narodowego Centrum Kultury. Zadanie pn. „Kultura na Zakręcie” to projekt ukierunkowany na zwiększenie współpracy OKSiR ze społecznością lokalną poprzez identyfikację, promocję i wspólne urzeczywistnianie inicjatyw kulturalnych podejmowanych przez mieszkańców gminy Wisznia Mała.

W ramach I części zadania realizowanego od 16.02.2015r. do 30.06.2015r. przeprowadzona zostanie diagnoza społeczna wśród całej społeczności lokalnej z wykorzystaniem nowoczesnych metod badawczo-animacyjnych wykonana z udziałem zewnętrznego moderatora posiadającego przygotowanie socjologiczne. W tym celu planujemy organizację spotkania inicjującego założenia projektu, warsztatów badawczych, ze szczególnym uwzględnieniem grup o największych możliwościach zaangażowania oraz otwartego szkolenia z pisania projektów dla przyszłych Wnioskodawców. Realizacja diagnozy w ramach projektu „Kultura na Zakręcie” przyniesie odpowiedź jakie samodzielne inicjatywy mieszkańców naszej Gminy czekają na swoją realizację i nie miały do tej pory wsparcia instytucjonalnego. W ramach I części projektu wyłonimy również lokalnych liderów, ogłosimy otwarty konkurs ofert oraz wybierzemy od 3 do 7 najlepszych inicjatyw oddolnych, które otrzymają wsparcie finansowe i merytoryczne ze strony OKSiR oraz Animatora wskazanego przez Narodowe Centrum Kultury.

Informujemy, że Ośrodek Kultury na realizację I części zadania otrzyma maksymalne dofinansowanie w kwocie 8000 zł, a na drugą części zadania 22 000zł. ze środków NCK w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury – Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2015.

W związku z realizacją projektu zachęcamy do odwiedzania strony internetowej OKSiR www.oksirwiszniamala.pl, na której powstanie podstrona oraz nowy fanpage na portalu społecznościowym facebook pn. „Kultura na Zakręcie”.

Wyniki: http://www.nck.pl/dom-kultury-plus/306163-wyniki-programu-dom-kultury-inicjatywy-lokalne-2015/

Tagi     ,

Powiązane artykuły

Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji

ul. Szkolna 1 55-114 Wisznia Mała

71 312 70 76

oksir@wiszniamala.pl