Relacja z MTB Cross Country 2015 w Mienicach

Trzydziestu dwóch rowerzystów i rowerzystek – pasjonatów kolarstwa górskiego stawiło się 04.10.2015r na starcie wyścigu MTB Cross Country w Mienicach.

Trasę wytyczono na podstawie szesnasto-kilometrowej pętli, prowadzącej z centrum Mienic do Węgrzynowa, potem długim podjazdem po okolicznych wzgórzach i polnych drogach. Mężczyźni mieli do pokonania pętle o łącznej długości 32 kilometrów, a kobiety i młodzież o jedną pętlę trasy mniej, czyli 16 km. O bezpieczeństwo oraz przebieg trasy zadbali sołtys Mienic- Piotr Szymczak oraz Pan Roman Turocha z Malin, którzy odpowiedzialni byli za oznakowanie oraz wytyczenie trasy.

W dniu imprezy trasę zabezpieczali członkowie klubu Team Extreme z Wysokiego Kościoła- Tomasz Janik oraz Łukasz Ozimek oraz kilkunastu wolontariuszy. Nad prawidłowością pomiaru czasu czuwała firma Pulsar Sport z Zielonej Góry.

Początkowo łagodna, brukowana droga zmieniała się w ostry podjazd, który nie oszczędzał ani kolarzy, ani ich rowerów. Leśne trawersy i polne przełaje dawały chwilę wytchnienia, ale trasa nie pozwalała na dłuższe odpoczynki, przez co cały wyścig nabrał już od startu wysokiego tempa. Do zaciętej rywalizacji zachęcała słoneczna, jesienna pogoda.

W kategorii mężczyzn jako pierwszy na mecie zameldował się Mikołaj Jurkowlaniec z Im- Motion Kross Team z Wrocławia, a wśród kobiet wygrała Aleksandra Łukaszewicz z Wrocławia. Pan Mikołaj potrzebował godziny i dwudziestu pięciu minut na zwycięstwo, natomiast p. Aleksandra połowę krótszą trasę pokonała w godziną i sześć minut. Zwycięzcy kategorii Open otrzymali Puchar Wójta Gminy Wisznia Mała oraz nagrody ufundowane przez Gminę Wiszni Mała wręczone osobiście przez Wójta Jakuba Bronowickiego.

Wszyscy zawodnicy z podium otrzymali od Organizatorów puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Wiszni Małej. Pozostali uczestnicy otrzymali gadżety ufundowane przez Lokalną Grupę Działania Kraina Wzgórz Trzebnickich oraz Gminę Wisznia Mała.

Organizatorzy pomyśleli również o najmłodszych miłośnikach rowerów, którym zaproponowali wyścig na dystansie 3 km, trasą biegnąca po malowniczych pagórkach Mienic. Najlepszym w tej kategorii okazał się Kacper Fedeczko z Pęgowa, natomiast dwa pozostałe miejsca na podium zajęli odpowiednio Maja Mazurczuk z Malin oraz Igor Szydełko. Najmłodsi uczestnicy wyścigu zajmujący miejsca od I do V otrzymali puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe, o które zadbał organizator wyścigu OKSiR Wisznia Mała. Pozostała dziesiątka otrzymała dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci gry planszowej „Przez Kocie Góry- Wsie tematyczne Kocich Gór”.

Na trasie ustawiono dwa punkty kontrolne oraz punkty gdzie można było ugasić pragnienie, na mecie każdy zawodnik miał zapewniony posiłek regeneracyjny, a lokalna Ochotnicza Straż Pożarna była gotowa do pomocy w myciu zabrudzonych rowerów. O atrakcję dla najmłodszych zadbali animatorzy, którzy zorganizowali dla dzieciaków mnóstwo zabaw m.in. plener malarski, malowanie tatuaży, malowanie buzi, baloniki.

Organizatorzy serdecznie dziękują funkcjonariuszom Policji Powiatowej w Trzebnicy, Ochotniczej Straży Pożarnej z Wiszni Małej, Członkom Stowarzyszenie Team Extreme Offroad Club, Sołtysowi i Radzie Sołeckiej Mienic, Romanowi Turocha z Malin oraz Lokalnej Grupie Działania Kraina Wzgórz Trzebnickich za udział i pomoc w organizacji wyścigu.

Organizatorzy dziękują również wszystkim zawodnikom MTB oraz zapowiadają już kolejną edycję zawodów, która w roku 2016 zostanie przeprowadzona w nowej formule.

Wyniki MTB Cross Country:

MTB Cross Country – Open – Mezczyzni

MTB Cross Country – Kobiety

MTB Cross Country – M0 i K0

MTB Cross Country – M1

MTB Cross Country – M2

MTB Cross Country – M3

Tagi     , ,

Powiązane artykuły

Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji

ul. Szkolna 1 55-114 Wisznia Mała

71 312 70 76

oksir@wiszniamala.pl