Szachy – kolejny medal drużynowych mistrzostw Polski!

Od 12 do 14 kwietnia 2019 nasi szachiści rywalizowali w kilku turniejach szachowych w różnych  miejscowościach. W Katowicach odbył się festiwal szachowy obejmujący Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych oraz Turniej Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. W turnieju indywidualnym  Mistrzostw Polski wystąpił Krystian Kuźmicz oraz Marta Bartel i Monika Owczarek w grupie kobiet. Najlepiej spisał się Krystian, zajmując wysokie 7 miejsce. Jeszcze większe powody  do radości mieliśmy po sobocie i zawodach drużynowych.  Tym razem do walki stanęły panie i spisały się znakomicie. Marta Bartel i Ewa Przeździecka wyjechały z Katowic z brązowym medalem, walcząc do ostatniej rundy nawet o złoto! Ostatecznie minimalnie przegrały z Czarnym Koniem Olkusz oraz Solnym Grzybowo.

To już 6 medal w historii Wiszni Małej w Mistrzostwach Polski w Szachach Błyskawicznych, które stają się dla nas ulubionym turniejem mistrzowskim. Wciąż jednak czekamy na upragnione złoto. W  Katowicach odbył się również otwarty Turniej Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. W zawodach wzięło udział aż 392 zawodników! Z czwórki naszych reprezentantów ponownie najlepiej spisał się Krystian Kuźmicz, z wynikiem 7 punktów (na 9 możliwych) zajął 22 miejsce.

W tym samym czasie juniorzy walczyli w Lasocinie u podnóża Gór Sowich w Dolnośląskiej Lidze Juniorów. Zespół tworzyli: Aleksander Wilk, Oskar Bielak, Mikołaj Nawrot, Jeremi Hebdowski, Zuzanna Zielezińska, Ewa Kitlińska. W turnieju rozegrano 7 rund, w których dwukrotnie zwyciężyliśmy, raz zremisowaliśmy, trzykrotnie przegraliśmy i raz pauzowaliśmy. Wyniki te pozwoliły nam zając 8 miejsce, najwyższe w historii klubu w tych rozgrywkach! Skutecznie rywalizowaliśmy w tym roku z drużynami z Wrocławia, co do tej pory w rozgrywkach juniorskich nie zawsze się udawało. Tym razem pokonaliśmy Polonię III i Hetmana Wrocław, a także zremisowaliśmy z AZS Vratislavia. Indywidualnie na wielkie słowa uznania zasłużyła Zuzanna Zielezińska, która nie przegrała żadnej partii i zdobyła brązowy medal na swojej szachownicy. Uzyskany w Lasocinie wynik pokazuje, że szkolenie juniorów w naszym klubie zaczyna przynosić efekty!

Sukcesy pojawiły się również w stolicy Dolnego Śląska, gdzie rozegrano Otwarte Mistrzostwa Wrocławia w Szachach Klasycznych. Sławomir Olchawa, który świetnie prezentował się w ostatnim sezonie IV ligi kontynuuje dobrą passę i zajął 3 miejsce. Jeszcze milszą niespodziankę sprawił Bartłomiej Bakun. 16-letni mieszkaniec Szewc zagrał najlepszy turniej w życiu finiszując na 7 pozycji. Bartek był bliski zdobycia II kategorii szachowej, liczymy że uda mu się ją uzyskać w