Wakacje w Gminie Wisznia Mała

Rusza akcja wakacyjna w Gminie Wisznia Mała. Dzieci będą mogły korzystać z bogatej oferty warsztatów i zajęć artystycznych oraz sportowo-rekreacyjnych przygotowanych przez gminę, Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji oraz inne podmioty.

Najważniejszą zmianą w stosunku do dotychczasowych planów wakacyjnych jest to, że zajęcia w OKSiR odbywać się będą codziennie aż przez 6 wakacyjnych tygodni. Oficjalne powitanie wakacji odbędzie się w piątek 1 lipca o 16.00 na terenie Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Wiszni Małej. Tego dnia OKSiR zaprasza na Piknik Rodzinny dla dzieci i rodziców. W programie pikniku m.in. śpiewanie szant, konkursy pirackie (m. in. toczenie beczek, wbijanie gwoździ, zabawy ze sznurkami) oraz zabawy (chusta animacyjna, malowanie twarzy, warsztaty balonowe itp.).

Wcześniej, bo już 25 czerwca o godz. 16.30, w świetlicy w Ozorowicach odbędzie się Twórczy Dzień organizowany przez Fundację Fabryka Chmur przy udziale Fundacji BGK i OKSiR. W programie m.in. warsztaty kulinarne, stolarskie, mydlarskie i plener malarski. Z kolei w poniedziałek 27 czerwca o 9.00 na boisku w Szymanowie odbędzie się otwarty turniej piłkarski Mini Euro 2016.

Począwszy od poniedziałku 4 lipca aż do 12 sierpnia codziennie (oprócz sobót i niedziel) w godzinach 10.00 – 14.00 w OKSiR odbywać się będą różnorodne zajęcia, w tym m.in.: warsztaty multimedialne, gitarowe, taneczne, malarskie, ceramiczne, teatralne, a także projekcje filmowe.

W planach OKSiR-u są także cztery wycieczki. Tym razem dzieci pojadą m.in. do Centrum Wiedzy o Wodzie Hydropolis we Wrocławiu oraz Parku Miniatur Minieuroland w Kłodzku. Zaplanowano także wyjazdy do wrocławskich muzeów (Miejskiego i Narodowego) połączone z warsztatami.

Niezależnie od tego na boiskach w Psarach oraz w Wiszni Małej odbywać się będą zajęcia sportowo-rekreacyjne. W Psarach zajęcia trwać będą codziennie od 10.00 do 13.00. Na boisku sportowym w Wiszni Małej zajęcia sportowe zaplanowano na każdy wtorek, środę i czwartek. Na terenie gminy – w świetlicach i w szkołach – odbywać się będą także zajęcia organizowane przez pełnomocnika wójta ds. profilaktyki uzależnień. Rozpoczęcie zajęć już 27 lipca. Ponadto w sześciu miejscowościach odbędą się warsztaty ekorecyklingu zorganizowane przez WPO ALBA.

Udział w zajęciach i warsztach jest bezpłatny. Udział w wycieczkach jest częściowo odpłatny. Szczegółowe informacje (stale aktualizowane) dostępne są stronie internetowej Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Wiszni Małej – oksir.wiszniamala.pl oraz na Facebooku –www.facebook.com/oksirwisznia/

PowWakacji_Ulotka v3

Udostępnij znajomymShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Print this page
Print

Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji

ul. Szkolna 1 55-114 Wisznia Mała

71 312 70 76

oksir@wiszniamala.pl

Media Społecznościowe