Wernisaż wystawy fotografii Moniki Dawidowicz

Zapraszamy na wernisaż fotografii Moniki Dawidowicz oraz mini-koncert portugalskiego wokalisty Joao De Sousa. Wydarzenie odbędzie się trzeciego marca w Galerii na Zakręcie w Wiszni Małej.

Monika Dawidowicz ma 26 lat i fotografuje codzienność z naciskiem na miłość i bliskość między ludźmi. Artystka jest związana z gminą Wisznia Mała i większość jej prac powstaje właśnie w naszej małej ojczyźnie. Jak sama mówi: „Od kiedy tylko pamiętam, chciałam żyć w świecie, w którym nikt nie zapomina o najważniejszych momentach, jakie przeżył. W świecie, w którym pamiętamy najdrobniejsze szczegóły, z łatwością przywołujemy emocje, które towarzyszyły wydarzeniom z przeszłości. Mogłam zostać neurobiologiem i prowadzić badania nad zwiększeniem wydajności ludzkiego mózgu, ale kocham światło, sztukę i kontakt z żywym człowiekiem, dlatego wybrałam fotografowanie ludzi.”

Monika Dawidowicz przez 10 lat zgłębiała tajniki fotografii, by metodą prób i błędów poszukiwać swojego własnego stylu, który w tym momencie jest już bardzo rozpoznawalny. Robi zdjęcia dzieci, kobiet i rodzin w taki sposób żeby bohaterowie zdjęć nie czuli się fotografowani. „Pozwalam im być sobą, ze wszystkim niedoskonałościami i niedociągnięciami. Pomagam im utrwalić w pamięci to co było dla nich ważne w danym momencie ich życia, aby z radością i wzruszeniem wracali do tych chwil po latach, przeglądając rodzinne albumy”.

Wernisaż obędzie się w ramach cyklu „Wiszeńskie spotkania ze sztuką”.

Udostępnij znajomymShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Print this page
Print

Powiązane artykuły

Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji

ul. Szkolna 1 55-114 Wisznia Mała

71 312 70 76

oksir@wiszniamala.pl

Media Społecznościowe