Wernisaż wystawy fotografii Moniki Dawidowicz

Zapraszamy na wernisaż fotografii Moniki Dawidowicz oraz mini-koncert portugalskiego wokalisty Joao De Sousa. Wydarzenie odbędzie się trzeciego marca w Galerii na Zakręcie w Wiszni Małej.

Monika Dawidowicz ma 26 lat i fotografuje codzienność z naciskiem na miłość i bliskość między ludźmi. Artystka jest związana z gminą Wisznia Mała i większość jej prac powstaje właśnie w naszej małej ojczyźnie. Jak sama mówi: „Od kiedy tylko pamiętam, chciałam żyć w świecie, w którym nikt nie zapomina o najważniejszych momentach, jakie przeżył. W świecie, w którym pamiętamy najdrobniejsze szczegóły, z łatwością przywołujemy emocje, które towarzyszyły wydarzeniom z przeszłości. Mogłam zostać neurobiologiem i prowadzić badania nad zwiększeniem wydajności ludzkiego mózgu, ale kocham światło, sztukę i kontakt z żywym człowiekiem, dlatego wybrałam fotografowanie ludzi.”

Monika Dawidowicz przez 10 lat zgłębiała tajniki fotografii, by metodą prób i błędów poszukiwać swojego własnego stylu, który w tym momencie jest już bardzo rozpoznawalny. Robi zdjęcia dzieci, kobiet i rodzin w taki sposób żeby bohaterowie zdjęć nie czuli się fotografowani. „Pozwalam im być sobą, ze wszystkim niedoskonałościami i niedociągnięciami. Pomagam im utrwalić w pamięci to co było dla nich ważne w danym momencie ich życia, aby z radością i wzruszeniem wracali do tych chwil po latach, przeglądając rodzinne albumy”.

Wernisaż obędzie się w ramach cyklu „Wiszeńskie spotkania ze sztuką”.

Powiązane artykuły

Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji

ul. Szkolna 1 55-114 Wisznia Mała

71 312 70 76

oksir@wiszniamala.pl