Wernisaż wystawy malarstwa Mieczysława Malawskiego


20 listopada zapraszamy Państwa do OKSiR na kolejne Wiszeńskie Spotkanie Ze Sztuką – wernisaż wystawy malarstwa Mieczysława Malawskiego – wspaniałego polskiego artysty mieszkającego we Lwowie.

Gdzie: Galeria na Zakręcie w OKSiR
Kiedy: 20.11.2015 (piątek)
Godz: 18:00

Wystawa czynna od 20.11.2015 do 15.01.2016 w godzinach pracy OKSiR.

Patronat honorowy nad wystawą objął Wójt Gminy Wisznia Mała Jakub Bronowicki.


m malawskiMieczysław Maławski – wspaniały polski artysta mieszkający we Lwowie, absolwent Lwowskiego Instytutu Sztuki Użytkowej i Dekoracyjnej, profesor Lwowskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz prezes Lwowskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych zrzeszającego artystów pochodzenia m.in. polskiego, rosyjskiego, ukraińskiego, węgierskiego, ormiańskiego.

Uczelnia lwowska wykształciła wielu wspaniałych artystów. Wielu z nich to Polacy mieszkający we Lwowie. Do nich właśnie należy Mieczysław Maławski – niezwykle utalentowany absolwent Wydziału Ceramiki Artystycznej Lwowskiego Instytutu Sztuki Użytkowej i Dekoracyjnej.

Twórczość tego świetnego artysty jest bardzo zróżnicowana: uprawia ceramikę, grafikę, malarstwo olejne i akwarele, których technikę opanował do perfekcji, tworząc niepowtarzalne, przepiękne pejzaże, obrazy miejskie i sakralne. Źródłem natchnienia artysty jest Lwów, zabytki i atmosfera tego wspaniałego miasta. Zamiłowanie do przyrody i magii Lwowa, niepowtarzalnego klimatu tego miasta pozwala artyście realizować się w pracy, są Jego „muzą”.

Mieczysław Maławski jest dojrzałym , znanym i cenionym artystą lwowskim posiadającym ogromny dorobek artystyczny. Działalność artystyczną łączy z pracą pedagogiczną i społeczną. Jest docentem Akademii Sztuk Pięknych we Lwowie oraz prezesem Lwowskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych „Własna Strzecha”.

Artysta urzeka nie tylko swoim talentem ale także sposobem bycia, serdecznością, otwartością i wewnętrznym ciepłem. Jest człowiekiem niezwykłej dobroci, nad wyraz skromny, uczynny, wrażliwy na problemy innych. ( chętny do pomocy, dlatego też mimo że nie może osobiście uczestniczyć w wernisażu przekazał na wystawę swoje prace chcąc w ten sposób wesprzeć potrzebujących). Mieczysław Maławski to lwowiak o złotym sercu, budzi powszechny szacunek jako wspaniały człowiek i szczery kolega. Posiada charyzmatyczną osobowość, subtelny, o bardzo delikatnej konstrukcji a jednak pełen ognia wewnętrznego, który niemalże rozpala farby i pędzle do czerwoności tworząc obrazy tętniące życiem, roziskrzone miłością do ukochanego miasta Lwowa.


Wer Malawski v2 web

Udostępnij znajomymShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Print this page
Print

Powiązane artykuły

Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji

ul. Szkolna 1 55-114 Wisznia Mała

71 312 70 76

oksir@wiszniamala.pl

Media Społecznościowe