Wielki finał Wiszeńskich Talentów

Przez blisko pół roku młodzi wokaliści z Wiszni Małej pracowali nad wokalem i repertuarem, rejestrowali piosenki w profesjonalnym studio nagrań, brali udział w działaniach promocyjnych, a ich nagrania zostały zebrane na płycie. 22 grudnia odbył się koncert finałowy projektu Wiszeńskie Talenty połączony z premierą CD.
Celem projektu, dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, było wsparcie nieodkrytych talentów wokalnych z Wiszni Małej wiedzą i doświadczeniem profesjonalnych muzyków oraz realizatorów. Następnym krokiem było pokazanie ich talentu publiczności. Na scenie w Galerii na Zakręcie wiszeńskie talenty wystąpiły z grającym na żywo zespołem, w składzie: Jan Samołyk (gitara, koordynator projektu)), Katarzyna Dubaniowska (skrzypce, klawisze, bas), Paweł Jaworski (bas, gitara) i Kuba Regulski (perkusja).
Koncert rozpoczęli Konrad Bielicki i Olek Drzazga, którzy wykonali piosenki Panico (z repertuaru włoskiego rapera Fabri Fibra) oraz Shape of you (oryginalnie Ed Sheeran). Już pierwszy utwór rozgrzał publiczność, która była liczna i głośna. Następnie na scenie pojawiła się Hanna Jordanek z Kryniczna, która zaśpiewała Say Something (piosenka najbardziej znana z wykonania Christiny Aguilery) oraz The New Restaurant (oryginalnie Malvina Reynolds). Hanna ma piękny głos i zaczarowała nim publiczność od pierwszego zaśpiewanego słowa.
Przed każdym występem młodego artystę zapowiadał materiał video, wyświetalny na ekranie, w którym wokalista opowiadał o sobie. Gdy przyszła kolej na występ Ernesta Pociejowskiego, na ekranie pojawili się Kuba i Łukasz z grupy happysad. Życzyli oni Ernestowi powodzenia i cieszyli się, że młody wokalista wybrał ich utwór „Zanim pójdę”. Ernest ponadto zaśpiewał „Małe szczęścia”, piosenkę od której zaczęła się kariera Kuby Badacha. Po Erneście na scenie pojawiały się już wyłącznie dziewczyny, w pamięć zapadły takie wykonania jak Być Kobietą (Angelina Domeradzka) i Hallelujah (Daria Tynecka). Bardzo dobry występ dała też Justyna Masternak z Piotrkowiczek, która zaśpiewała m.in. fantastyczną wersję jednego z przebojów Ewy Farnej.
Koncert finałowy projektu odbył się tuż przed Bożym Narodzeniem, stąd kilku uczestników zaśpiewało piosenki świąteczne. Wraz z Jankiem Samolykiem kolędowali Angelina, Konrad i Justyna. Wieczór zakończył półgodzinny występ koordynatora projektu, który wraz z zespołem zagrał piosenki ze swojej najnowszej płyty „Czas najlepszy w życiu”. Wieczór zakończył się długimi owacjami, a publiczność zgromadzona w Galerii na Zakręcie gratulowała uczestnikom i opuszczała sale z uśmiechami na twarzach.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Powiązane artykuły

Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji

ul. Szkolna 1 55-114 Wisznia Mała

71 312 70 76

oksir@wiszniamala.pl

Media Społecznościowe