Wyniki gminnych turniejów szachowych dla gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych

W dniu 7.11.2016 w świetlicy w Krynicznie odbyły się jednocześnie dwa gminne drużynowe turnieje szachowe- dla gimnazjalistów i dla uczniów podstawówek.
Każda drużyna składała się z 4 szachistów.
Każda z 4 reprezentacji podstawówek rozegrała 3 partie. Najlepszym zespołem okazali się uczniowie z Szewc (zdobyli 2,5 pkt meczowych z 3), drugie miejsce zajęli uczniowie z Kryniczna (2pkt./3), trzecie miejsce- szkoła Psary (1pkt./3), a czwarte miejsce zajęła drużyna z Wiszni Małej (0,5pkt./3).
Najlepszym na szachownicy numer 1 okazał się Bartek Bakun ze szkoły z Szewc (3pkt/3), szachownica nr 2- Michał Tudaj ze szkoły z Kryniczna (3pkt./3), szachownica nr 3- Patryk Kaliciak- Szewce (2pkt./3) oraz Jasiek Matysiak- Kryniczno (2kt./3), szachownica nr 4- Oliwia Bojdo- Psary (2,5pkt./3) oraz Ewa Kitlińska (2,5pkt./3).

Szachiści z gimnazjum z Szewc zdobyli 2,5pkt meczowych z 3 i zdobyli 1 miejsce w gminie. Drużyna z Kryniczna zdobyła 0,5pkt. meczowego, zajmując 2 miejsce.
Najlepszym na szachownicy nr 1 był Kacper Bochenek- Szewce (2pkt./3), szachownica nr 2- Oskar Bielak- Szewce (3pkt./3), szachownica nr 3- Wiktor Figiel (3pkt./3), szachownica nr 4- Martyna Sebzda wraz z rezerwową Martyną Wejman (zdobyły 2,5pkt./3).

Dwie najlepsze szkoły podstawowe i dwa najlepsze gimnazja mogą wziąć udział w rozgrywkach powiatowych.

Organizatorem głównym był OKSiR Wisznia Mała.
Turniej sędziował i współorganizował nasz Radny- Ernest Pociejowski, który jednocześnie szkoli szachistów w Zespole Szkół w Krynicznie już ponad 5 lat.

Gratulujemy wszystkim wspaniale rozegranych partii, a zwycięzcom życzymy sukcesów na szczeblu powiatowym.

Ewa Kitlinska – szkoła Szewce

Udostępnij znajomymShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Print this page
Print
Tagi    

Powiązane artykuły

Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji

ul. Szkolna 1 55-114 Wisznia Mała

71 312 70 76

oksir@wiszniamala.pl

Media Społecznościowe