Wystawa malarstwa absolwentów ASP im. Eugeniusza Gepperta

Serdecznie zapraszamy do Galerii na Zakręcie na wernisaż wystawy malarstwa absolwentów Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.

Patronat honorowy: Wójt Gminy Wisznia Mała Jakub Bronowicki

Kurator wystawy: Ryszard Glegoła

Lena Czerniawska – rysownik i grafik, absolwentka Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, obecnie pracuje jako asystentka w pracowni Rysunku Kreatywnego na macierzystej uczelni oraz prowadzi Macondo na wrocławskim Nadodrzu.
Filip Górnicki – urodzony w Miliczu w 1987 r. Dyplom z malarstwa na ASP we Wrocławiu w Pracowni Malarstwa prof. Mariana Waldemara Kuczmy i Pracowni Multimediów prof. Pawła Jarodzkiego. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, ściennym, realizacjami video oraz muzyką.

Albertyna Kacalak – urodziła się w Łodzi 27 czerwca 1988 roku. Studia zakończyła dyplomem z zakresu malarstwa sztalugowego w pracowni prof. Janusza Jaroszewskiego, oraz z zakresu multimediów w pracowni prof. Pawła Jarodzkiego. Obecnie doktorantka na macierzystej uczelni, w pracowni malarstwa prof. Zdzisława Nitki oraz w pracowni multimediów u prof. Pawła Jarodzkiego. Zajmuje się głownie malarstwem, jednak w swoich poszukiwaniach artystycznych sięga także do obszarów sztuki wideo i rysunku. Udział w licznych wystawach krajowych, sympozjach artystycznych i plenerach malarskich.

Grażyna Małkiewicz – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, dyplom obroniła u prof. Mariana Waldemara Kuczmy i prof. Adama Chmielowca na kierunku Malarstwo w czerwcu 2014 r. Wcześniej ukończyła Liceum Plastyczne w Dąbrowie Górniczej. W swojej pracy porusza się głównie w temacie portretu. Medium malarskie jest najbliższe sercu artystki, ale często też korzysta z technik rysunkowych, graficznych, wykonuje murale, zajmuje się edukacją plastyczną. Miała wystawy indywidualne we Wrocławiu, w Warszawie, Poznaniu, Katowicach i Sosnowcu.

Kasia Różecka – Urodzona w 1985 r. w Oławie. W 2005 r. ukończyła Liceum Plastyczne w Zespole Szkół Plastycznych we Wrocławiu. W latach 2009-2014 studiowała na Wydziale Malarstwa i Rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. W roku 2014 uzyskała dyplom z malarstwa w pracowni malarstwa prof. Mariana Waldemara Kuczmy.

Sandra Rzeszutek – urodzona w 1987r. w Jeleniej Górze. Dyplom obroniła w 2013 r. na ASP we Wrocławiu w Pracowni Malarstwa prof. Waldemara Kuczmy i Pracowni Multimediów prof. Pawła Jarodzkiego. Aneks z grafiki warsztatowej w Pracowni Litografii prof. Pawła Frąckiewicza. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem oraz realizacjami video. Obecnie doktorantka na macierzystej uczelni.

Mariusz Wildeman – urodzony w 1979 r. we Wrocławiu. W latach 2005 – 2013 studiował na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, gdzie w 2013 r. uzyskał dyplom z wyróżnieniem z malarstwa w pracowni prof. A. Dymitrowicza (Malarstwo) i prof. W. Kaniowskiego (Malarstwo i Multimedia w Architekturze i Urbanistyce). Najlepszy dyplom na kierunku Malarstwo oraz udział w konkursie i Ogólnopolskiej Wystawie Najlepsze Dyplomy Akademii Sztuk Pięknych Gdańsk 2013. Laureat Nagrody Marszałka Województwa Dolnośląskiego (2013). Mieszka i tworzy we Wrocławiu. Od pażdziernika 2013 roku, rozpoczął studia doktoranckie na macierzystej uczelni.

Wisznia_02_broszura_rozkladowka

Powiązane artykuły

Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji

ul. Szkolna 1 55-114 Wisznia Mała

71 312 70 76

oksir@wiszniamala.pl