XVIII Memoriał im. Mariana Ratkowskiego w warcabach 100-polowych rozegrany!


W niedzielne popołudnie w świetlicy w Piotrkowiczkach został rozegrany „XVIII Ogólnopolski Memoriał im. Mariana Ratkowskiego w warcabach 100-polowych”, w którym udział wzięło 68 zawodników, w tym: 42 mężczyzn i chłopców oraz 26 kobiet i dziewczynek z klubów, min.:

1. LZS „Złote Piony” z Bielawy
2. LZS Pitagoras Pęgów
3. OKS Sokół Wrocław
4. UKS Roszada Lipno
5. LKS „JAGA” Lututów
6. GROM „Złota Dama” Poczesna
7. LKS „RAZEM” Świecie

Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał Wójt Gminy Wisznia Mała- Pan Jakub Bronowicki, który podziękował uczestnikom za ich obecność oraz życzył wszystkim zawodnikom zwycięstwa dodając, że „każda przegrana prowadzi do zwycięstwa”. Uczestnicy turnieju minutą ciszy uczcili pamięć Mariana Ratkowskiego – człowieka, któremu poświęcono coroczny turniej warcabowy.

Turniej został rozegrany w pięciu kategoriach wiekowych z podziałem na płeć, systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund z tempem po 20 minut na zawodnika. W przypadku najmłodszej kategorii wśród chłopców, sędziowie podjęli decyzję o wydłużeniu zawodów do 9 rund. Po rozegraniu wszystkich rund wyłoniono zwycięzców turnieju.

Poniżej przedstawiamy tabelę wyników z podziałem na kategorie wiekowe:

W kategorii ORLICY:
I miejsce- Amadeusz Zyber- Moszak
II miejsce- Bartosz Jurcewicz
III miejsce- Michał Węgrzyn

W kategorii ORLICZKI:
I miejsce- Katarzyna Pisarska
II miejsce- Amelia Bajk
III miejsce- Martyna Bortlisz

W kategorii MŁODZICY:
I miejsce- Tomasz Urbańczyk
II miejsce- Marek Barabasz
III miejsce- Filip Kujawa

W kategorii MŁODZICZKI:
I miejsce- Martyna Lipka
II miejsce- Malwina Bajkowska
III miejsce- Wiktoria Grzesiak

W kategorii KADECI:
I miejsce- Adam Biadasiewicz
II miejsce- Dawid Franek
III miejsce- Filip Szypa

W kategorii KADETKI:
I miejsce- Kamila Misiołek
II miejsce- Alicja Pawłowska

W kategorii JUNIORZY:
I miejsce- Grzegorz Siwik
II miejsce-Filip Puć

W kategorii JUNIORKI:
I miejsce- Jagoda Bajkowska

W kategorii SENIORZY:
I miejsce- Marcin Stec
II miejsce- Przemysław Oderkiewicz
III miejsce- Edward Perdek

W kategorii SENIORKI:
I miejsce- Jolanta Jurusik
II miejsce- Monika Pyrcz
III miejsce- Natalia Myszuk

Organizatorzy przyznali również nagrody i dyplomy dla najmłodszej i najmłodszego zawodnika turnieju: Vivien Zyber-Moszak i Krzysztof Guz oraz dla najstarszego zawodnika turnieju – Arseniuszowi Grzelakowi. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w wymienionych kategoriach otrzymali puchary, nagrody rzeczowe oraz dyplomy ufundowane przez OKSiR Wisznia Mała w ramach dotacji otrzymanej z budżetu Gminy Wisznia Mała. Ponadto najmłodsi uczestnicy obdarowanie zostali drobnymi upominkami w postaci kamizelek ostrzegawczych z logo Gminy Wisznia Mała oraz dyplomami uczestnictwa.

Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwali sędziowie:
1. Sędzia główny- Witold Bajkowski
2. Sędzia techniczny- Jacek Stążka
3. Sędzia rundowy- Arkadiusz Biadasiewicz

W ramach pobieranego wpisowego tj. 10 zł od uczestnika organizatorzy zapewnili napoje, słodkie bułki oraz gorący posiłek.

OKSiR zaprasza pasjonatów warcabów 100-polowych za rok, na dziewiętnastą edycję Memoriału. Zachęcamy w szczególności Mieszkańców Gminy Wisznia Mała do udziału oraz reprezentowania naszej społeczności w zawodach upamiętniających osobę śp. Mariana Ratkowskiego, który był wieloletnim instruktorem sekcji warcabowej działającej przy Ośrodku Kultury w Wiszni Malej. Zapraszamy zarówno byłych uczestników sekcji warcabowej jak również młodych mieszkańców gminy, którzy pragną spróbować swoich umiejętności w tej dyscyplinie oraz chcą poczuć sportową rywalizację, która co roku stoi na wysokim poziomie.

Organizatorzy dziękują sędziom czuwającym nad sprawnością oraz poprawnością zawodów, klubom sportowym biorącym udział w turnieju, a zwycięzcom uczestnikom i uczestnikom gratulują sportowej rywalizacji zgodnej z zasadami gry fair play.

Zapraszamy za rok!

Galeria zdjęć z Turnieju:

Tagi     ,

Powiązane artykuły

Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji

ul. Szkolna 1 55-114 Wisznia Mała

71 312 70 76

oksir@wiszniamala.pl