Magiczna Noc Bibliotek

W tym roku odbyła się druga edycja ogólnopolskiej akcji pn. Noc Bibliotek. W całej Polsce przystąpiło do niej ponad 1000 placówek bibliotek publicznych i szkolnych, nie mogło również zabraknąć Gminnej Biblioteki Publicznej z Wiszni Małej.

W naszej bibliotece impreza rozpoczęła się o godzinie 18 i była bardzo magiczna. Już sam wystrój ośrodka kultury i biblioteki, we wróżki i lampiony zapowiadał, że będzie to niezwykły wieczór. Aby bardziej poczuć atmosferę, najmłodsi w trakcie zajęć plastycznych przygotowywali dla siebie odpowiednie akcesoria: czapki i różdżki. Gadżety sprawiły, że kolejne zadanie nie stanowiło problemu dla młodych wróżbitów. Wymagające dużej spostrzegawczości zagadki polegające na poszukiwaniu ukrytych przedmiotów wciągnęły do zabawy wszystkich.

Najważniejszym punktem imprezy były odwiedziny bajkowej wróżki Wioletty Piaseckiej. Pisarka w baśniowym przebraniu opowiadała o swoich książkach, a także o losach wielkiego duńskiego pisarza H. Ch. Andersena. Za pomocą kukiełek odegrała inscenizację jednej ze swoich opowieści, a przy udziale dzieci, z prawdziwą grą aktorską, wyrecytowała jeden ze swoich wierszy. Jako dobra wróżka dla każdego uczestnika miała przygotowaną wróżbę, która przepowiadała przyszłość. Szczególnym przeżyciem dla najmłodszych było dotkniecie magicznego pierścienia, który podobno spełnia największe marzenia. Dla naszego gościa był to również magiczny wieczór – Pani Wioletta właśnie w ten dzień obchodziła swoje urodziny. Słodki tort i wspólnie odśpiewane „100 lat” bardzo wzruszyły naszą wróżkę.

Na najwytrwalszych uczestników czekał jeszcze film „Magiczne drzewo” na podstawie książki Andrzeja Maleszki, który przedłużył imprezę do późnych godzin nocnych. A rodzice jak zaczarowani pozwolili swoim pociechom do końca skorzystać z uroków magicznej nocy. Zapraszamy za rok.

Zdjęcia z wydarzenia można zobaczyć w galerii.

Tagi     ,

Powiązane artykuły

Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji

ul. Szkolna 1 55-114 Wisznia Mała

71 312 70 76

oksir@wiszniamala.pl

Media Społecznościowe