Rozbudowa „Galerii na zakręcie” dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Po wakacjach planowane jest otwarcie rozbudowanej „Galerii na zakręcie” w Wiszni Małej. Dzięki niej mocno poprawią się warunki i atrakcyjność obiektu OKSiR. Modernizacja jest możliwa dzięki dotacji celowej z budżetu gminy oraz wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Rozbudowa „Galerii na zakręcie” to ostatni etap modernizacji i przebudowy obiektu, która zaczęła się w 2008 roku. Projekt polega na adaptacji tarasu przyległego do budynku, dzięki której galeria będzie większa i dużo lepiej przystosowana do prezentacji obrazów i sztuk wizualnych. Projekt zakłada również doposażenie galerii w stałe i ruchome elementy służące do ekspozycji prac. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wsparło rozbudowę kwotą 98 tys. zł. Pieniądze pochodzą z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Rozwój infrastruktury kultury”. Wartość całego projektu to 346 tys. zł.

galeria

 

Główne prace budowlane planowane są na lipiec i sierpień. Otwarcia, połączonego z wernisażem, można spodziewać się na przełomie września i października.

logo_druk

Udostępnij znajomymShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Print this page
Print

Powiązane artykuły

Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji

ul. Szkolna 1 55-114 Wisznia Mała

71 312 70 76

oksir@wiszniamala.pl

Media Społecznościowe