Szachiści z OKSiR zajęli III miejsce!

To jest świetny rok dla szachistów OKSiR Wisznia Mała. Po zwycięstwach w Dolnośląskich Igrzyskach LZS oraz II Lidze Seniorów, tym razem zajęliśmy 3 miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski w Szachach Błyskawicznych.

Zawody odbyły się w Bydgoszczy w dniach 18-19 października. Areną zmagań była galeria handlowa Focus Mall. Pierwszego dnia braliśmy udział w zawodach drużynowych. Nasz zespół wystąpił w składzie: Łukasz Butkiewicz, Mateusz Bronowicki, Marcin Stępień, Radosław Zaręba. Graliśmy na dystansie 11 rund, a każdy zawodnik miał zaledwie 3 minuty na rozegranie jednej partii. Na starcie stanęło 17 zespołów. Bezkonkurencyjna w mistrzostwach okazała się drużyna Baszty Żnin, która wygrała swoje wszystkie mecze. O pozostałe medale toczyła się zacięta walka do ostatniej rundy. Ostatecznie dzięki znakomitemu finiszowi wicemistrzami zostali gospodarze imprezy, zespół Chemika Bydgoszcz. Szachiści z Wiszni wygrali 8 z 11 rozegranych pojedynków co wystarczyło do zdobycia brązowych medali. W pokonanym polu zostawiliśmy między innymi silną drużynę z Gostynina oraz 1-ligowców z Dąbrowy Górniczej.

Drugiego dnia mistrzostw odbyły się zawody indywidualne. Wystartowało w nich aż 102 szachistów z całej Polski. Stawka była silniejsza niż w turnieju drużynowym, ponieważ udział wzięło kilku arcymistrzów z klubów, które nie wystawiły swojej drużyny dzień wcześniej. Ponownie najlepsi okazali się reprezentanci Baszty Żnin, złoto zdobył Paweł Jaracz a srebro Rafał Antoniewski. Na ostatnim stopniu podium uplasował się pochodzący z Ostródy Aleksander Miśta. Nieźle spisali się nasi zawodnicy, zajmując następujące lokaty: 11. Łukasz Butkiewicz 15. Mateusz Bronowicki 22. Marcin Stępień 49. Radosław Zaręba. Mistrzostwa potwierdziły, że nasze zwycięstwo w II Lidze nie było przypadkowe i po ostatnich wzmocnieniach należymy do szerokiej czołówki w Polsce. Kolejne występy naszej pierwszej drużyny w roku 2015, natomiast już w najbliższą niedzielę drużyna rezerw prowadzona przez Marka Pociejowskiego rozpocznie starty w Lidze Dolnośląskiej. Życzymy im powodzenia !

tekst: Łukasz Butkiewicz